SÜLEMIFEROMOON "NASANOV"

Kahjurite tõrje ja muu keemia

Hind alates täispakist a´ 4,00 eur/tk
Sülemi püüdmine koos „Nasanoviga“
Tutvustus:
Sülemlemine on mesinike üks suuremaid probleeme. Pole alati piisavalt aega, et kasutada ärahoidmis ja kontrollimis meetmeid. Sülemi püüdmine aitab ära hoida mesilaste ja mee kao mis sülemlemise puhul oleks vältimatu.
Taustast:
Sünteetiliselt toodetud „Nasanov“ meelitab sülemeid hõivamata tarudesse või sülemipüüdmis kastidesse. Uuring on näidanud, et keskmiselt, antud piirkonna sülemid hõivavad 50-80% kastidest, mis sisaldavad „Nasanovi“ sülemipüüdjat.
Ettevalmistus ja püüniskastide seadmine:
Et meelitada sülemit, kasuta sülemipüüdjat kastis, kuhu saad paigutada kasutatud ja tühjasid kärjega raame. Kastid peaksid olema näoga lõuna-suunas ja omama sissepääsu altpoolt. Kastid peaksid paiknema maapinnast ca 1 m kõrgusel. Kastid, mis on paigutatud mesila äärde meelitavad ligi teistest piirkondadest sülemeid. Et aga püüda oma mesila sülemeid, asetage kastid võimalikult kaugele oma mesitarudest (vähemalt 250m). Vahemaa on oluline, sest luure-mesilased otsivad tavaliselt oma kodu tarust kaugemal olevaid avausi.
! Kindlasti ära kasuta meega kärjeraamisid, sest need meelitavad ligi rööv-mesilasi ja sipelgaid.
! Eelista heledamat värvi kärjeraame, need on haudme haiguste vabamad ja nad ei ole nii atraktiivsed ka kärjekoile.
Kasutamine ja säilitamine:
• Säilita külmikus
• Kasutamise ajal JÄTA KORK PEALE ja aseta tuub kärjeraami sellele küljele, mis asetseb taru v.kasti väljapääsu juures. Tuubi ülalääres on väike silmus, mille kaudu saab seda kinnitada nõela või naela abil raami külge.
• Ära vigasta tuubi, feromoon hajub läbi plastiku
• Kasutage kummikindaid ajal mil tegelete peibutisega
• Peibutus kestab 3 kuud
• Peibutust saab taas kasutada kui hoida seda vahepeal külmikus.